חקלאות מונוקולטורה חד שנתית מייצרת לנו כמעט את כל הדגנים, בשר, ירקות ומזון מעובד שאנו צורכים כעת. חקלאות זו מצריכה מכונות ענק, חריש עמוק ושימוש בחומרי הדברה ודשנים כימיים. שיטות עיבוד (איבוד) אדמה אלו גורמות לסחף קרקע, פגיעה במגוון המינים ולתרומה של 30% מפליטות הפחמן של כדור הארץ – יותר מכל מקור פליטות אחר.

אל מול המאמץ העצום של בני האדם בחקלאות, אנו נמצאים במחסור עגום של מערכות אקולוגיות יציבות מאוזנות ומלאות ביופי טבעי. כל מה שאנו צריכים לעשות הוא לפנות אל התבניות הקיימות בטבע כדי לשים מאחורינו את עידן המונוקולטורה.

על ידי תכנון מכוון ושתילה של מערכות חקלאיות אקולוגיות של רב שנתיים, אנו מקבעים פחמן מהאטמוספירה, מספקים בית גידול לבעלי חיים, מייצרים מזון, ומונעים סחף קרקע. אפשר לקרוא לזה פרמקלצ'ר (Permanent +Agriculture), חקלאות יערות מאכל, יערנות חקלאית, חקלאות אקולוגית או חקלאות מטייבת.

האם זה עובד במציאות? האם זה יוכל לספק לנו מספיק מזון, דלק, עצה כדי להיות ישים מבחינה כלכלית? אנחנו מאמינים שהתשובה היא – בהחלט כן, אנחנו בקשר עם יוזמות של חקלאות יערנית ברחבי העולם וכן אנו יוזמים מחקרים כמותיים כדי לענות על שאלה זו בוודאות מלאה.

ככל הנראה החווה המפותחת ביותר בחקלאות משקמת בעולם הינה New Forest Farm שבמדינת וויסקונסין בארה"ב. חווה זו הוכיחה בדרכים רבות שהקונספט עובד ומוצלח מבחינה חקלאית וכלכלית – זוהי חווה חיה ונושמת בת 440 דונם של סוואנה המייצרת שפע של מזון, סיבים ודלקים.